Jak vybrat svatební dar

Jak vybrat svatební darPozvání na svatbu od přátel nebo od někoho z rodiny? Na jedné straně radost, na svatbu Vás přece někdo nezve každý den. Na straně druhé starost – co se svatebním darem?

Výběr svatebního daru ovlivňuje hned několik faktorů. V prvé řadě byste si měli uvědomit, v jaké finanční částce se bude Váš svatební dar pohybovat. Samozřejmě záleží na Vaší finanční situaci a také v jakém jste vztahu k oddávajícímu se páru. Nejbližší rodina nebude novomanželům kupovat stejný svatební dar jako třeba kolegové z práce. Také by se nemělo jednat o dar jen pro jednoho z nich, pohlížejme na ně už jen jako na novomanželský pár.

Možností, jaký pořídit svatební dar je nepřeberné množství. Nejvíce nápadů na svatební dar určitě směřuje do domácnosti. V kuchyni se neztratí sada nádobí a příborů, hrnců a skleniček, až po menší či větší, ale hlavně praktické, elektrické spotřebiče. Do ložnice se vždy hodí povlečení, do koupelny třeba sada ručníků a osušek v barvě dané místnosti. U svatebních darů do domácnosti musíte ale brát na vědomí, že to, co se líbí Vám se nemusí líbit novomanželům. A výměna svatebního daru několik dní po svatbě by Vás určitě mrzela.

Jestliže už mají novomanželé domácnost zařízenou, a vy víte, že tudy cesta nepovede, zkuste vymyslet svatební dar pro novomanžele samotné. Shon před svatbou je pro ně určitě náročný a vyčerpávající, co jim takhle zpříjemnit první dny manželství třeba darovaným voucherem na masáž, na víkendový pobyt na horách nebo v nějakém lázeňském středisku? Navštěvují rádi kino, divadlo nebo koncerty? Zajdou si rádi na výstavu nebo třeba rádi poznávají nová místa? Nechte se inspirovat i těmito nápady na svatební dar.

Stále Vám to nepřijde jako originální svatební dar? Většina Čechů miluje grilování a posezení s přáteli nebo rodinou u dobrého jídla a pití, buď někde v přírodě nebo na zahradě. Jestli mezi ně patří také budoucí manželé, pro které sháníte svatební dar, pořiďte jim něco co jim tyto chvíle zpříjemní. Sada na grilování s láhví dobrého vína, to vše zabalené v dárkovém piknikovém koši může být netradičním svatebním darem, který milovníky grilování v přírodě určitě potěší.

Jestli jste kreativní a máte bohatou fantazii, nebude pro Vás těžké vytvořit opravdu originální svatební dar. Karikatura novomanželů, kreslený komiks s novomanželi v hlavní roli, koláž se společnými fotkami, ručně vyrobené svatební blahopřání. To jsou svatební dary, na které se ještě dlouhou dobu po svatbě vzpomíná.

V případě, že Vás ani přes spoustu tipů na svatební dary stále nenapadá nic, co byste novomanželům pořídili nebo jen na samotný výběr svatebního daru nemáte čas, tak věřte, že i darování jakékoliv finanční částky novomanžele 100% potěší.

Ať už vyberete svatební dar jakýkoliv, nejvíce novomanželé ocení, když si s nimi jejich svatební den naplno užijete. A když už na svatbě třeba nebude něco podle Vašich představ, nedejte na sobě nic znát, protože nevydařený svatební den ani sebelepší svatební dar nespraví.